CPV 63000000

Javna nabava: Prateće usluge prijevoza; usluge putnih agencija

42 javnih naručitelja sklopilo je 94 ugovora u ovom području između 7. listopada 2024. i 6. svibnja 2026.Tipičan ugovor vrijedi 2.644 €, a 7% ih je dodijeljeno otvorenim postupkom.

Ugovora
94
Ugovoreno bez PDV-a
1.516.027 €
Medijan ugovora
2.644 €
Sufinancirano iz EU
10%
9 ugovora

Veličina ugovora

  • do 10.000 €73
  • 10.000 – 50.000 €16
  • 50.000 – 200.000 €2
  • 200.000 € i više3

Broj ugovora po ugovorenoj vrijednosti bez PDV-a. Manji ugovori obično su dostupniji malim tvrtkama i obrtima.

Najveći naručitelji

  • JADROLINIJA619.237 €
    4 ug.
  • LUČKA UPRAVA ŠIBENIK258.720 €
    1 ug.
  • HRT103.443 €
    4 ug.
  • HŽ PUTNIČKI PRIJEVOZ d.o.o.80.750 €
    1 ug.
  • Hrvatske ceste d.o.o.79.636 €
    1 ug.
  • Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih33.880 €
    1 ug.
  • VARAŽDINSKA ŽUPANIJA26.500 €
    1 ug.
  • LUČKA UPRAVA DUBROVNIK26.496 €
    1 ug.
  • MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA22.120 €
    1 ug.
  • RIJEKA plus d. o. o.19.662 €
    1 ug.
  • GRAD VELIKA GORICA17.255 €
    1 ug.
  • DOM ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE ILOK16.560 €
    1 ug.
  • Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu16.434 €
    18 ug.
  • SVEUČILIŠTE U ZADRU15.799 €
    1 ug.
  • Agencija za znanost i visoko obrazovanje15.154 €
    1 ug.

Što se najčešće ugovara

  • Usluge putničkih agencija i slične usluge40
  • Usluge putovanja9
  • Prateće ili pomoćne usluge prijevoza; usluge putnih agencija7
  • Usluge priveza7
  • Usluge organizacije putovanja4
  • Usluge parkiranja3
  • Usluge pomorskog posredovanja3
  • Usluge skladištenja i pohrane3
  • Usluge prijevozne agencije3
  • Prateće usluge u cestovnom prometu2
  • Usluge nadzora i upravljanja prometom2
  • Organizacija paket-aranžmana2
  • Usluge tegljenja2
  • Usluge praćenja prometa1
  • Usluge agencije za prijevoz tereta1

Vrsta postupka

  • Nabava izuzeta od primjene ZJN85
  • Otvoreni postupak7
  • Pregovarački postupak bez prethodne objave poziva na nadmetanje2

„Nabava izuzeta od primjene ZJN” obuhvaća i jednostavnu nabavu ispod zakonskih pragova, koju naručitelj provodi prema vlastitom pravilniku.

Ugovori po godinama

  • 2024 · 79.636 €1
  • 2025 · 644.628 €9
  • 2026 · 791.764 €84

Nedavno sklopljeni ugovori

  • Organizacija turističke ture

    Javna ustanova REDEA · 6. svibnja 2026. · 4.640 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Parkirališne karte

    Razvojna agencija Zagreb · 29. travnja 2026. · 319 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluge putničkih agencija u prijevozu u inozemstvu

    Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 28. travnja 2026. · 570 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Studijsko putovanje

    DOM ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE ILOK · 28. travnja 2026. · 16.560 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluga parkiranja službenih vozila

    Agencija za plaćanja · 27. travnja 2026. · 68 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluge putničkih agencija za smještaj u inozemstvu

    Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 24. travnja 2026. · 490 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluga organizacije studijskog putovanja u sklopu projekta SocCare

    RA VSŽ · 23. travnja 2026. · 4.140 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluge putničkih agencija u prijevozu u inozemstvu

    Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 22. travnja 2026. · 367 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • USLUGE PUTNIČKE AGENCIJE ZA NABAVU SMJEŠTAJA I PRIJEVOZA (Grupe 1-3)

    Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih · 22. travnja 2026. · 33.880 € · Otvoreni postupak

  • Usluge putničkih agencija u prijevozu u inozemstvu

    Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 20. travnja 2026. · 3.838 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluge prijevoza i smještaja na HRZZ projektima

    Institut za fiziku · 17. travnja 2026. · 393 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluga prijevoza brodom

    Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet · 17. travnja 2026. · 3.000 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

Česta pitanja

Koliko je ugovora javne nabave sklopljeno za područje „Prateće usluge prijevoza; usluge putnih agencija”?

U objavljenom izvozu EOJN registra ugovora ima 94 ugovora (7. listopada 2024. – 6. svibnja 2026.), ukupne ugovorene vrijednosti 1.516.027 € bez PDV-a.

Kolika je tipična vrijednost ugovora?

Medijalna ugovorena vrijednost je 2.644 € bez PDV-a: pola ugovora je manje, a pola veće vrijednosti.

Koliko se ugovora dodjeljuje otvorenim postupkom?

7 od 94 ugovora (7%) dodijeljeno je otvorenim postupkom, na koji se može javiti svaki gospodarski subjekt koji ispunjava uvjete.

Tko najviše ugovara u ovom području?

Po ugovorenoj vrijednosti najveći naručitelj je JADROLINIJA s 4 ugovora u vrijednosti 619.237 €.

Pogledaj i sva područja javne nabave ili analizu tržišta po djelatnostima.

Izvor i ograničenja

Izvor: Registar ugovora – EOJN sustav (Portal otvorenih podataka RH, Otvorena dozvola), agregirano na Ponude.hr, preuzeto 15. listopada 2026., podaci do 2026-05-11.

  • Objavljeni izvoz je vremenski ograničen snimak (oko 20.000 zadnjih zapisa), a ne cjelovita povijest svih ugovora.
  • Iznosi su ugovorene vrijednosti bez PDV-a, ne stvarno isplaćeni iznosi. Prikazani su samo ugovori u eurima.
  • Područje je određeno glavnim CPV kodom ugovora (Uredba (EZ) br. 213/2008).
  • Ovo nisu otvoreni natječaji. Aktualne pozive na nadmetanje objavljuje Elektronički oglasnik javne nabave (EOJN RH).
  • Pravila postupaka propisuje Zakon o javnoj nabavi (NN 120/16, 114/22). Podaci nisu pravni savjet.

Pogodnosti partnera za tvoje poslovanje

Na jednom mjestu, za obrte, paušaliste i tvrtke. Besplatno, bez kartice.

Otvori besplatan račun