CPV 63000000
Javna nabava: Prateće usluge prijevoza; usluge putnih agencija
42 javnih naručitelja sklopilo je 94 ugovora u ovom području između 7. listopada 2024. i 6. svibnja 2026.Tipičan ugovor vrijedi 2.644 €, a 7% ih je dodijeljeno otvorenim postupkom.
- Ugovora
- 94
- Ugovoreno bez PDV-a
- 1.516.027 €
- Medijan ugovora
- 2.644 €
- Sufinancirano iz EU
- 10%
- 9 ugovora
Veličina ugovora
- do 10.000 €73
- 10.000 – 50.000 €16
- 50.000 – 200.000 €2
- 200.000 € i više3
Broj ugovora po ugovorenoj vrijednosti bez PDV-a. Manji ugovori obično su dostupniji malim tvrtkama i obrtima.
Najveći naručitelji
- JADROLINIJA619.237 €
4 ug. - LUČKA UPRAVA ŠIBENIK258.720 €
1 ug. - HRT103.443 €
4 ug. - HŽ PUTNIČKI PRIJEVOZ d.o.o.80.750 €
1 ug. - Hrvatske ceste d.o.o.79.636 €
1 ug. - Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih33.880 €
1 ug. - VARAŽDINSKA ŽUPANIJA26.500 €
1 ug. - LUČKA UPRAVA DUBROVNIK26.496 €
1 ug. - MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA22.120 €
1 ug. - RIJEKA plus d. o. o.19.662 €
1 ug. - GRAD VELIKA GORICA17.255 €
1 ug. - DOM ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE ILOK16.560 €
1 ug. - Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu16.434 €
18 ug. - SVEUČILIŠTE U ZADRU15.799 €
1 ug. - Agencija za znanost i visoko obrazovanje15.154 €
1 ug.
Što se najčešće ugovara
- Usluge putničkih agencija i slične usluge40
- Usluge putovanja9
- Prateće ili pomoćne usluge prijevoza; usluge putnih agencija7
- Usluge priveza7
- Usluge organizacije putovanja4
- Usluge parkiranja3
- Usluge pomorskog posredovanja3
- Usluge skladištenja i pohrane3
- Usluge prijevozne agencije3
- Prateće usluge u cestovnom prometu2
- Usluge nadzora i upravljanja prometom2
- Organizacija paket-aranžmana2
- Usluge tegljenja2
- Usluge praćenja prometa1
- Usluge agencije za prijevoz tereta1
Vrsta postupka
- Nabava izuzeta od primjene ZJN85
- Otvoreni postupak7
- Pregovarački postupak bez prethodne objave poziva na nadmetanje2
„Nabava izuzeta od primjene ZJN” obuhvaća i jednostavnu nabavu ispod zakonskih pragova, koju naručitelj provodi prema vlastitom pravilniku.
Ugovori po godinama
- 2024 · 79.636 €1
- 2025 · 644.628 €9
- 2026 · 791.764 €84
Nedavno sklopljeni ugovori
Organizacija turističke ture
Javna ustanova REDEA · 6. svibnja 2026. · 4.640 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Parkirališne karte
Razvojna agencija Zagreb · 29. travnja 2026. · 319 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluge putničkih agencija u prijevozu u inozemstvu
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 28. travnja 2026. · 570 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Studijsko putovanje
DOM ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE ILOK · 28. travnja 2026. · 16.560 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluga parkiranja službenih vozila
Agencija za plaćanja · 27. travnja 2026. · 68 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluge putničkih agencija za smještaj u inozemstvu
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 24. travnja 2026. · 490 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluga organizacije studijskog putovanja u sklopu projekta SocCare
RA VSŽ · 23. travnja 2026. · 4.140 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluge putničkih agencija u prijevozu u inozemstvu
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 22. travnja 2026. · 367 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
USLUGE PUTNIČKE AGENCIJE ZA NABAVU SMJEŠTAJA I PRIJEVOZA (Grupe 1-3)
Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih · 22. travnja 2026. · 33.880 € · Otvoreni postupak
Usluge putničkih agencija u prijevozu u inozemstvu
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 20. travnja 2026. · 3.838 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluge prijevoza i smještaja na HRZZ projektima
Institut za fiziku · 17. travnja 2026. · 393 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluga prijevoza brodom
Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet · 17. travnja 2026. · 3.000 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Česta pitanja
Koliko je ugovora javne nabave sklopljeno za područje „Prateće usluge prijevoza; usluge putnih agencija”?
U objavljenom izvozu EOJN registra ugovora ima 94 ugovora (7. listopada 2024. – 6. svibnja 2026.), ukupne ugovorene vrijednosti 1.516.027 € bez PDV-a.
Kolika je tipična vrijednost ugovora?
Medijalna ugovorena vrijednost je 2.644 € bez PDV-a: pola ugovora je manje, a pola veće vrijednosti.
Koliko se ugovora dodjeljuje otvorenim postupkom?
7 od 94 ugovora (7%) dodijeljeno je otvorenim postupkom, na koji se može javiti svaki gospodarski subjekt koji ispunjava uvjete.
Tko najviše ugovara u ovom području?
Po ugovorenoj vrijednosti najveći naručitelj je JADROLINIJA s 4 ugovora u vrijednosti 619.237 €.
Pogledaj i sva područja javne nabave ili analizu tržišta po djelatnostima.
Izvor i ograničenja
Izvor: Registar ugovora – EOJN sustav (Portal otvorenih podataka RH, Otvorena dozvola), agregirano na Ponude.hr, preuzeto 15. listopada 2026., podaci do 2026-05-11.
- Objavljeni izvoz je vremenski ograničen snimak (oko 20.000 zadnjih zapisa), a ne cjelovita povijest svih ugovora.
- Iznosi su ugovorene vrijednosti bez PDV-a, ne stvarno isplaćeni iznosi. Prikazani su samo ugovori u eurima.
- Područje je određeno glavnim CPV kodom ugovora (Uredba (EZ) br. 213/2008).
- Ovo nisu otvoreni natječaji. Aktualne pozive na nadmetanje objavljuje Elektronički oglasnik javne nabave (EOJN RH).
- Pravila postupaka propisuje Zakon o javnoj nabavi (NN 120/16, 114/22). Podaci nisu pravni savjet.