CPV 65000000
Javna nabava: Komunalne usluge
13 javnih naručitelja sklopilo je 17 ugovora u ovom području između 1. lipnja 2024. i 4. svibnja 2026.Tipičan ugovor vrijedi 5.229 €, a 6% ih je dodijeljeno otvorenim postupkom.
- Ugovora
- 17
- Ugovoreno bez PDV-a
- 188.104 €
- Medijan ugovora
- 5.229 €
- Sufinancirano iz EU
- 0%
- 0 ugovora
Veličina ugovora
- do 10.000 €11
- 10.000 – 50.000 €6
- 50.000 – 200.000 €0
- 200.000 € i više0
Broj ugovora po ugovorenoj vrijednosti bez PDV-a. Manji ugovori obično su dostupniji malim tvrtkama i obrtima.
Najveći naručitelji
- HEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o.42.968 €
1 ug. - OPĆINA DONJI ANDRIJEVCI37.043 €
3 ug. - Klinički bolnički centar Rijeka34.000 €
1 ug. - GRAD SISAK20.800 €
1 ug. - OPĆINA BISKUPIJA15.520 €
1 ug. - GDCK Čakovec7.723 €
3 ug. - Dječji vrtić ˝Naša radost˝ Pregrada6.904 €
1 ug. - Dječji vrtić Potočić Tuheljski4.893 €
1 ug. - Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice4.867 €
1 ug. - KLINIČKI BOLNIČKI CENTAR SPLIT4.720 €
1 ug. - CRA/PPA4.500 €
1 ug. - ISTARSKI VODOVOD d. o. o.4.068 €
1 ug. - Hrvatski restauratorski zavod98 €
1 ug.
Što se najčešće ugovara
- Komunalne usluge6
- Distribucija plina4
- Distribucija električne struje2
- Odčitavanje brojila2
- Upravljanje i vođenje postrojenja za pročišćivanje vode1
- Distribucija vode i srodne usluge1
- Distribucije električne struje i srodne usluge1
Vrsta postupka
- Nabava izuzeta od primjene ZJN15
- Pregovarački postupak bez prethodne objave poziva na nadmetanje1
- Otvoreni postupak1
„Nabava izuzeta od primjene ZJN” obuhvaća i jednostavnu nabavu ispod zakonskih pragova, koju naručitelj provodi prema vlastitom pravilniku.
Ugovori po godinama
- 2024 · 37.043 €3
- 2025 · 15.520 €1
- 2026 · 135.541 €13
Nedavno sklopljeni ugovori
POPRAVAK I ODRŽAVANJE UREĐAJA ZA PRIPREMU VODE
Klinički bolnički centar Rijeka · 4. svibnja 2026. · 34.000 € · Pregovarački postupak bez prethodne objave poziva na nadmetanje
USLUGA OČITANJA BROJILA DALJINSKIM PRIJENOSOM PODATAKA
ISTARSKI VODOVOD d. o. o. · 23. travnja 2026. · 4.068 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluge odvoza građevinskog otpada
KLINIČKI BOLNIČKI CENTAR SPLIT · 20. travnja 2026. · 4.720 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Isporuka plina
GDCK Čakovec · 14. travnja 2026. · 1.884 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Isporuka plina
GDCK Čakovec · 14. travnja 2026. · 609 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Isporuka plina
GDCK Čakovec · 14. travnja 2026. · 5.229 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
DISTRIBUCIJA PLINA
Dječji vrtić Potočić Tuheljski · 1. travnja 2026. · 4.893 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
DISTRIBUCIJA EL. ENERGIJE
Dječji vrtić ˝Naša radost˝ Pregrada · 1. travnja 2026. · 6.904 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluge odvoza komunalnog i reciklabilnog otpada za Zagreb
Hrvatski restauratorski zavod · 12. ožujka 2026. · 98 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Opskrba tehnološkom vodom jezerca na Slovenskom trgu za 2026. god.
GRAD SISAK · 3. ožujka 2026. · 20.800 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Očitavanje brojila na području Elektroprimorja Rijeka
HEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o. · 23. veljače 2026. · 42.968 € · Otvoreni postupak
Distribucija električne energije
Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice · 1. siječnja 2026. · 4.867 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Česta pitanja
Koliko je ugovora javne nabave sklopljeno za područje „Komunalne usluge”?
U objavljenom izvozu EOJN registra ugovora ima 17 ugovora (1. lipnja 2024. – 4. svibnja 2026.), ukupne ugovorene vrijednosti 188.104 € bez PDV-a.
Kolika je tipična vrijednost ugovora?
Medijalna ugovorena vrijednost je 5.229 € bez PDV-a: pola ugovora je manje, a pola veće vrijednosti.
Koliko se ugovora dodjeljuje otvorenim postupkom?
1 od 17 ugovora (6%) dodijeljeno je otvorenim postupkom, na koji se može javiti svaki gospodarski subjekt koji ispunjava uvjete.
Tko najviše ugovara u ovom području?
Po ugovorenoj vrijednosti najveći naručitelj je HEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o. s 1 ugovora u vrijednosti 42.968 €.
Pogledaj i sva područja javne nabave ili analizu tržišta po djelatnostima.
Izvor i ograničenja
Izvor: Registar ugovora – EOJN sustav (Portal otvorenih podataka RH, Otvorena dozvola), agregirano na Ponude.hr, preuzeto 15. listopada 2026., podaci do 2026-05-11.
- Objavljeni izvoz je vremenski ograničen snimak (oko 20.000 zadnjih zapisa), a ne cjelovita povijest svih ugovora.
- Iznosi su ugovorene vrijednosti bez PDV-a, ne stvarno isplaćeni iznosi. Prikazani su samo ugovori u eurima.
- Područje je određeno glavnim CPV kodom ugovora (Uredba (EZ) br. 213/2008).
- Ovo nisu otvoreni natječaji. Aktualne pozive na nadmetanje objavljuje Elektronički oglasnik javne nabave (EOJN RH).
- Pravila postupaka propisuje Zakon o javnoj nabavi (NN 120/16, 114/22). Podaci nisu pravni savjet.