CPV 65000000

Javna nabava: Komunalne usluge

13 javnih naručitelja sklopilo je 17 ugovora u ovom području između 1. lipnja 2024. i 4. svibnja 2026.Tipičan ugovor vrijedi 5.229 €, a 6% ih je dodijeljeno otvorenim postupkom.

Ugovora
17
Ugovoreno bez PDV-a
188.104 €
Medijan ugovora
5.229 €
Sufinancirano iz EU
0%
0 ugovora

Veličina ugovora

  • do 10.000 €11
  • 10.000 – 50.000 €6
  • 50.000 – 200.000 €0
  • 200.000 € i više0

Broj ugovora po ugovorenoj vrijednosti bez PDV-a. Manji ugovori obično su dostupniji malim tvrtkama i obrtima.

Najveći naručitelji

  • HEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o.42.968 €
    1 ug.
  • OPĆINA DONJI ANDRIJEVCI37.043 €
    3 ug.
  • Klinički bolnički centar Rijeka34.000 €
    1 ug.
  • GRAD SISAK20.800 €
    1 ug.
  • OPĆINA BISKUPIJA15.520 €
    1 ug.
  • GDCK Čakovec7.723 €
    3 ug.
  • Dječji vrtić ˝Naša radost˝ Pregrada6.904 €
    1 ug.
  • Dječji vrtić Potočić Tuheljski4.893 €
    1 ug.
  • Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice4.867 €
    1 ug.
  • KLINIČKI BOLNIČKI CENTAR SPLIT4.720 €
    1 ug.
  • CRA/PPA4.500 €
    1 ug.
  • ISTARSKI VODOVOD d. o. o.4.068 €
    1 ug.
  • Hrvatski restauratorski zavod98 €
    1 ug.

Što se najčešće ugovara

  • Komunalne usluge6
  • Distribucija plina4
  • Distribucija električne struje2
  • Odčitavanje brojila2
  • Upravljanje i vođenje postrojenja za pročišćivanje vode1
  • Distribucija vode i srodne usluge1
  • Distribucije električne struje i srodne usluge1

Vrsta postupka

  • Nabava izuzeta od primjene ZJN15
  • Pregovarački postupak bez prethodne objave poziva na nadmetanje1
  • Otvoreni postupak1

„Nabava izuzeta od primjene ZJN” obuhvaća i jednostavnu nabavu ispod zakonskih pragova, koju naručitelj provodi prema vlastitom pravilniku.

Ugovori po godinama

  • 2024 · 37.043 €3
  • 2025 · 15.520 €1
  • 2026 · 135.541 €13

Nedavno sklopljeni ugovori

  • POPRAVAK I ODRŽAVANJE UREĐAJA ZA PRIPREMU VODE

    Klinički bolnički centar Rijeka · 4. svibnja 2026. · 34.000 € · Pregovarački postupak bez prethodne objave poziva na nadmetanje

  • USLUGA OČITANJA BROJILA DALJINSKIM PRIJENOSOM PODATAKA

    ISTARSKI VODOVOD d. o. o. · 23. travnja 2026. · 4.068 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluge odvoza građevinskog otpada

    KLINIČKI BOLNIČKI CENTAR SPLIT · 20. travnja 2026. · 4.720 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Isporuka plina

    GDCK Čakovec · 14. travnja 2026. · 1.884 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Isporuka plina

    GDCK Čakovec · 14. travnja 2026. · 609 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Isporuka plina

    GDCK Čakovec · 14. travnja 2026. · 5.229 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • DISTRIBUCIJA PLINA

    Dječji vrtić Potočić Tuheljski · 1. travnja 2026. · 4.893 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • DISTRIBUCIJA EL. ENERGIJE

    Dječji vrtić ˝Naša radost˝ Pregrada · 1. travnja 2026. · 6.904 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluge odvoza komunalnog i reciklabilnog otpada za Zagreb

    Hrvatski restauratorski zavod · 12. ožujka 2026. · 98 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Opskrba tehnološkom vodom jezerca na Slovenskom trgu za 2026. god.

    GRAD SISAK · 3. ožujka 2026. · 20.800 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Očitavanje brojila na području Elektroprimorja Rijeka

    HEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o. · 23. veljače 2026. · 42.968 € · Otvoreni postupak

  • Distribucija električne energije

    Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice · 1. siječnja 2026. · 4.867 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

Česta pitanja

Koliko je ugovora javne nabave sklopljeno za područje „Komunalne usluge”?

U objavljenom izvozu EOJN registra ugovora ima 17 ugovora (1. lipnja 2024. – 4. svibnja 2026.), ukupne ugovorene vrijednosti 188.104 € bez PDV-a.

Kolika je tipična vrijednost ugovora?

Medijalna ugovorena vrijednost je 5.229 € bez PDV-a: pola ugovora je manje, a pola veće vrijednosti.

Koliko se ugovora dodjeljuje otvorenim postupkom?

1 od 17 ugovora (6%) dodijeljeno je otvorenim postupkom, na koji se može javiti svaki gospodarski subjekt koji ispunjava uvjete.

Tko najviše ugovara u ovom području?

Po ugovorenoj vrijednosti najveći naručitelj je HEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o. s 1 ugovora u vrijednosti 42.968 €.

Pogledaj i sva područja javne nabave ili analizu tržišta po djelatnostima.

Izvor i ograničenja

Izvor: Registar ugovora – EOJN sustav (Portal otvorenih podataka RH, Otvorena dozvola), agregirano na Ponude.hr, preuzeto 15. listopada 2026., podaci do 2026-05-11.

  • Objavljeni izvoz je vremenski ograničen snimak (oko 20.000 zadnjih zapisa), a ne cjelovita povijest svih ugovora.
  • Iznosi su ugovorene vrijednosti bez PDV-a, ne stvarno isplaćeni iznosi. Prikazani su samo ugovori u eurima.
  • Područje je određeno glavnim CPV kodom ugovora (Uredba (EZ) br. 213/2008).
  • Ovo nisu otvoreni natječaji. Aktualne pozive na nadmetanje objavljuje Elektronički oglasnik javne nabave (EOJN RH).
  • Pravila postupaka propisuje Zakon o javnoj nabavi (NN 120/16, 114/22). Podaci nisu pravni savjet.

Pogodnosti partnera za tvoje poslovanje

Na jednom mjestu, za obrte, paušaliste i tvrtke. Besplatno, bez kartice.

Otvori besplatan račun