CPV 70000000
Javna nabava: Usluge u vezi s nekretninama
8 javnih naručitelja sklopilo je 13 ugovora u ovom području između 25. ožujka 2025. i 15. travnja 2026.Tipičan ugovor vrijedi 5.309 €, a 0% ih je dodijeljeno otvorenim postupkom.
- Ugovora
- 13
- Ugovoreno bez PDV-a
- 153.058 €
- Medijan ugovora
- 5.309 €
- Sufinancirano iz EU
- 0%
- 0 ugovora
Veličina ugovora
- do 10.000 €8
- 10.000 – 50.000 €4
- 50.000 – 200.000 €1
- 200.000 € i više0
Broj ugovora po ugovorenoj vrijednosti bez PDV-a. Manji ugovori obično su dostupniji malim tvrtkama i obrtima.
Najveći naručitelji
- Sveučilište u Osijeku, KINEZIOLOŠKI FAKULTET OSIJEK78.880 €
1 ug. - GRAD VELIKA GORICA18.581 €
2 ug. - Zavod za hitnu medicinu Zadarske županije14.000 €
1 ug. - Osnovna škola Majstora Radovana13.040 €
1 ug. - PETRA12.240 €
1 ug. - MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA11.644 €
3 ug. - Ekonomski fakultet-Zagreb4.363 €
2 ug. - Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu311 €
2 ug.
Što se najčešće ugovara
- Usluge u vezi s vremenskim zakupom (time-sharing)6
- Usluge davanja nestambenih nekretnina u najam ili zakup6
- Usluge davanja vlastitih nekretnina u najam ili zakup1
Vrsta postupka
- Nabava izuzeta od primjene ZJN13
„Nabava izuzeta od primjene ZJN” obuhvaća i jednostavnu nabavu ispod zakonskih pragova, koju naručitelj provodi prema vlastitom pravilniku.
Ugovori po godinama
- 2025 · 25.644 €4
- 2026 · 127.414 €9
Nedavno sklopljeni ugovori
Najam fotokopirnih uređaja, pisača, multimedijalne i audio-vizualne opreme
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 15. travnja 2026. · 155 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Ugovor o zakupu poslovnog prostora
Sveučilište u Osijeku, KINEZIOLOŠKI FAKULTET OSIJEK · 15. travnja 2026. · 78.880 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Zakup ili najam prostora i objekata
Ekonomski fakultet-Zagreb · 20. ožujka 2026. · 2.043 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Zakup ili najam prostora i objekata
Ekonomski fakultet-Zagreb · 20. ožujka 2026. · 2.320 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Projekt "Rezolucija zemlja"
GRAD VELIKA GORICA · 19. ožujka 2026. · 13.272 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Usluge najma poslovnog prostora
PETRA · 27. veljače 2026. · 12.240 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Projekt Regionalna raznolikost Hrvatske - Večernji list
GRAD VELIKA GORICA · 12. veljače 2026. · 5.309 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Najam fotokopirnih uređaja, pisača, multimedijalne i audio-vizualne opreme
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 23. siječnja 2026. · 155 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
zakup sportske dvorane
Osnovna škola Majstora Radovana · 15. siječnja 2026. · 13.040 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Zakup termina za sportsku rekreaciju
MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA · 17. studenoga 2025. · 2.925 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Najam šatora i pripadajuće opreme - posljednji ispraćaj i ukop hrvatskih branitelja u Vukovaru
MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA · 3. studenoga 2025. · 5.999 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Najam šatora i pripadajuće opreme za potrebe obilježavanja 35. obljetnice ustrojavanja jedinice za posebne namjene Rakitje
MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA · 24. rujna 2025. · 2.720 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN
Česta pitanja
Koliko je ugovora javne nabave sklopljeno za područje „Usluge u vezi s nekretninama”?
U objavljenom izvozu EOJN registra ugovora ima 13 ugovora (25. ožujka 2025. – 15. travnja 2026.), ukupne ugovorene vrijednosti 153.058 € bez PDV-a.
Kolika je tipična vrijednost ugovora?
Medijalna ugovorena vrijednost je 5.309 € bez PDV-a: pola ugovora je manje, a pola veće vrijednosti.
Koliko se ugovora dodjeljuje otvorenim postupkom?
0 od 13 ugovora (0%) dodijeljeno je otvorenim postupkom, na koji se može javiti svaki gospodarski subjekt koji ispunjava uvjete.
Tko najviše ugovara u ovom području?
Po ugovorenoj vrijednosti najveći naručitelj je Sveučilište u Osijeku, KINEZIOLOŠKI FAKULTET OSIJEK s 1 ugovora u vrijednosti 78.880 €.
Pogledaj i sva područja javne nabave ili analizu tržišta po djelatnostima.
Izvor i ograničenja
Izvor: Registar ugovora – EOJN sustav (Portal otvorenih podataka RH, Otvorena dozvola), agregirano na Ponude.hr, preuzeto 15. listopada 2026., podaci do 2026-05-11.
- Objavljeni izvoz je vremenski ograničen snimak (oko 20.000 zadnjih zapisa), a ne cjelovita povijest svih ugovora.
- Iznosi su ugovorene vrijednosti bez PDV-a, ne stvarno isplaćeni iznosi. Prikazani su samo ugovori u eurima.
- Područje je određeno glavnim CPV kodom ugovora (Uredba (EZ) br. 213/2008).
- Ovo nisu otvoreni natječaji. Aktualne pozive na nadmetanje objavljuje Elektronički oglasnik javne nabave (EOJN RH).
- Pravila postupaka propisuje Zakon o javnoj nabavi (NN 120/16, 114/22). Podaci nisu pravni savjet.