CPV 70000000

Javna nabava: Usluge u vezi s nekretninama

8 javnih naručitelja sklopilo je 13 ugovora u ovom području između 25. ožujka 2025. i 15. travnja 2026.Tipičan ugovor vrijedi 5.309 €, a 0% ih je dodijeljeno otvorenim postupkom.

Ugovora
13
Ugovoreno bez PDV-a
153.058 €
Medijan ugovora
5.309 €
Sufinancirano iz EU
0%
0 ugovora

Veličina ugovora

  • do 10.000 €8
  • 10.000 – 50.000 €4
  • 50.000 – 200.000 €1
  • 200.000 € i više0

Broj ugovora po ugovorenoj vrijednosti bez PDV-a. Manji ugovori obično su dostupniji malim tvrtkama i obrtima.

Najveći naručitelji

  • Sveučilište u Osijeku, KINEZIOLOŠKI FAKULTET OSIJEK78.880 €
    1 ug.
  • GRAD VELIKA GORICA18.581 €
    2 ug.
  • Zavod za hitnu medicinu Zadarske županije14.000 €
    1 ug.
  • Osnovna škola Majstora Radovana13.040 €
    1 ug.
  • PETRA12.240 €
    1 ug.
  • MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA11.644 €
    3 ug.
  • Ekonomski fakultet-Zagreb4.363 €
    2 ug.
  • Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu311 €
    2 ug.

Što se najčešće ugovara

  • Usluge u vezi s vremenskim zakupom (time-sharing)6
  • Usluge davanja nestambenih nekretnina u najam ili zakup6
  • Usluge davanja vlastitih nekretnina u najam ili zakup1

Vrsta postupka

  • Nabava izuzeta od primjene ZJN13

„Nabava izuzeta od primjene ZJN” obuhvaća i jednostavnu nabavu ispod zakonskih pragova, koju naručitelj provodi prema vlastitom pravilniku.

Ugovori po godinama

  • 2025 · 25.644 €4
  • 2026 · 127.414 €9

Nedavno sklopljeni ugovori

  • Najam fotokopirnih uređaja, pisača, multimedijalne i audio-vizualne opreme

    Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 15. travnja 2026. · 155 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Ugovor o zakupu poslovnog prostora

    Sveučilište u Osijeku, KINEZIOLOŠKI FAKULTET OSIJEK · 15. travnja 2026. · 78.880 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Zakup ili najam prostora i objekata

    Ekonomski fakultet-Zagreb · 20. ožujka 2026. · 2.043 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Zakup ili najam prostora i objekata

    Ekonomski fakultet-Zagreb · 20. ožujka 2026. · 2.320 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Projekt "Rezolucija zemlja"

    GRAD VELIKA GORICA · 19. ožujka 2026. · 13.272 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Usluge najma poslovnog prostora

    PETRA · 27. veljače 2026. · 12.240 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Projekt Regionalna raznolikost Hrvatske - Večernji list

    GRAD VELIKA GORICA · 12. veljače 2026. · 5.309 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Najam fotokopirnih uređaja, pisača, multimedijalne i audio-vizualne opreme

    Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu · 23. siječnja 2026. · 155 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • zakup sportske dvorane

    Osnovna škola Majstora Radovana · 15. siječnja 2026. · 13.040 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Zakup termina za sportsku rekreaciju

    MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA · 17. studenoga 2025. · 2.925 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Najam šatora i pripadajuće opreme - posljednji ispraćaj i ukop hrvatskih branitelja u Vukovaru

    MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA · 3. studenoga 2025. · 5.999 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

  • Najam šatora i pripadajuće opreme za potrebe obilježavanja 35. obljetnice ustrojavanja jedinice za posebne namjene Rakitje

    MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA · 24. rujna 2025. · 2.720 € · Nabava izuzeta od primjene ZJN

Česta pitanja

Koliko je ugovora javne nabave sklopljeno za područje „Usluge u vezi s nekretninama”?

U objavljenom izvozu EOJN registra ugovora ima 13 ugovora (25. ožujka 2025. – 15. travnja 2026.), ukupne ugovorene vrijednosti 153.058 € bez PDV-a.

Kolika je tipična vrijednost ugovora?

Medijalna ugovorena vrijednost je 5.309 € bez PDV-a: pola ugovora je manje, a pola veće vrijednosti.

Koliko se ugovora dodjeljuje otvorenim postupkom?

0 od 13 ugovora (0%) dodijeljeno je otvorenim postupkom, na koji se može javiti svaki gospodarski subjekt koji ispunjava uvjete.

Tko najviše ugovara u ovom području?

Po ugovorenoj vrijednosti najveći naručitelj je Sveučilište u Osijeku, KINEZIOLOŠKI FAKULTET OSIJEK s 1 ugovora u vrijednosti 78.880 €.

Pogledaj i sva područja javne nabave ili analizu tržišta po djelatnostima.

Izvor i ograničenja

Izvor: Registar ugovora – EOJN sustav (Portal otvorenih podataka RH, Otvorena dozvola), agregirano na Ponude.hr, preuzeto 15. listopada 2026., podaci do 2026-05-11.

  • Objavljeni izvoz je vremenski ograničen snimak (oko 20.000 zadnjih zapisa), a ne cjelovita povijest svih ugovora.
  • Iznosi su ugovorene vrijednosti bez PDV-a, ne stvarno isplaćeni iznosi. Prikazani su samo ugovori u eurima.
  • Područje je određeno glavnim CPV kodom ugovora (Uredba (EZ) br. 213/2008).
  • Ovo nisu otvoreni natječaji. Aktualne pozive na nadmetanje objavljuje Elektronički oglasnik javne nabave (EOJN RH).
  • Pravila postupaka propisuje Zakon o javnoj nabavi (NN 120/16, 114/22). Podaci nisu pravni savjet.

Pogodnosti partnera za tvoje poslovanje

Na jednom mjestu, za obrte, paušaliste i tvrtke. Besplatno, bez kartice.

Otvori besplatan račun